Puknuće vodovodne cijevi je zadnja stvar s kojom se želite boriti i kada se ono dogodi, imate osjećaj da je došlo u najgorem mogućem trenutku. Čak i u toj stresnoj situaciji, postoji par koraka putem kojih možete zaustaviti daljnju štetu prije nego stigne profesionalna pomoć. Uz to, u nastavku teksta ćete saznati koji su najčešći uzroci pucanja cijevi kako biste mogli razmišljati i o prevenciji ovakvih situacija.
Najčešći uzroci puknuća cijevi su:
-
Zamrznuta voda u cijevima
-
Prevelik pritisak vode
-
Korozija
Što učiniti kada primijetite puknuće?
Prvo što trebate napraviti jest otići do ventila za vodu i ugasiti ga. Dobro je informirati sve ukućane oko lokacije ventila kako bi svi mogli pravovremeno i spretno reagirati kada zatreba. Ovisno o tome gdje je procurila voda i kolika je šteta napravljena, preporuča se isključiti i struju. Otvorite slavinu kako bi se otpustio bilo kakav ostatak pritiska vode u cijevima. Ako je cijev izložena i vidljiva, naravno, napravite brzi popravak koji će nakratko riješiti istjecanje vode. U svakom slučaju, pokušajte locirati puknuće. Kada ste napravili osnovne korake, nazovite vodoinstalatera koji će vam moći pomoći što je prije moguće. Tijekom iščekivanja majstora, možete se riješiti dijela štete koja je napravljena. Ako imate vode po stanu, riješite je se kako se ne bi dodatno upila u namještaj i pod. Spriječili ste daljnju štetu i sada je vrijeme za profesionalce.
Ono što vam u takvim trenucima treba jest
iskustvo, razumijevanje i stručnost. U zagrebačkoj
tvrtki Kograd tim od 10 stručnjaka posjeduje dugogodišnje iskustvo u izvođenju instalacija vodovoda, kanalizacije, centralnog grijanja, klimatizacije i ventilacije te krovopokrivačkih i svih završnih radova u građevini. Kod njih možete dobiti brzi i učinkoviti odgovor na kriznu situaciju kod puknuća vodovodne cijevi.