OCIJENI

Dental Mimica

Ivane Brlić Mažuranić 2c, 10 000, Zagreb

Brižna njega za bezbrižan osmijeh... i tako od 1998. godine.

Implantologija

Objavljeno: 18.1.2023. 15:40

Zubni implantati su nadomjesci od titana, koji se ugrađuju u kost.

Implantat se sastoji od dijela unutar kosti, koji predstavlja korijen zuba  i dijela iznad razine kosti na kojem se izrađuje krunica koja mijena vanjski, vidljivi dio zuba.
implantati

Gubitak zubi je dosta česta pojava kod ljudi u srednjm godinama, narušava zdravlje cijelog organizma, smanjuje samopouzdanje i estetiku lica.

Osobe bez zuba izgledaju starije i do deset godina, zbog nemogućnosti žvakanja često imaju bolove u predjelu trbuha, u socijalnom kontaktu su nesigurni.
Brusiti ili sačuvati zdrave zube ugradnjom implantata.

Zube koji nedostaju važno je nadomjestiti. Možemo ih nadomjestiti izradom mostova što podrazumijeva brušenje susjednih zubi. Osim toga ih možemo nadomjestiti ugradnjom implantata te izradom krunica ili mostova na implantatima.

Implantati vam vraćaju kvalitetu življenja i osmijeh!

Uslijed gubitka zubiju dolazi do atrofije kosti čeljusti. Krunica ili most na implantatima sačuvati će kost, nadomjestiti zube koji nedostaju i pacijentu dati osjećaj sigurnosti..

Implantate mogu dobiti svi pacijenti kojima zdravstveno stanje dopušta. Ne postoji dobna granica za ugradnju implantatarelativna kontraindikacija su parodontoza, osteoporoza, dijabetes, maligne bolesti i nekie kroničnie bolesti.
Mogu li se implantati ugraditi ako nedostaje kosti?
ugradnja-implantata

Gubitak kosti koji se javlja zbog parodontnog oboljenja, nakon vađenja zuba ili radi upalnog procesa u kosti, možemo nadoknaditi korištenjem današnjoe tehnologije. Nedostatak kosti moguće je riješiti ugradnjom umjetne kosti.
Boli li ugradnja implantata?

Tijekom zahvata pacijent ne osjeća bol jer se ugradnja implantata vrši uz upotrebu lokalnog anestetika. Postavljanje implantata je u navećem broju slučaja  manje agresivno nego vađenje zuba. Nakon zahvata narednih nekoliko dana se očekuje otok koji smanjujemo sa hladnim oblozima, bolm rješavamo upotrebom analgetika, a sluznica zacjeljuje slijedećih nekoliko dana tako da ostaje samo lagani osjećaj nelagode. Postupak postavljanja implantata ovisno o broju i položaju implantata traje od pola sata na više.

Postupak postavljanja implantata ovisno o broju i položaju implantata traje od pola sata na više.
Postupka ugradnje implantata

Postupak se najčešće provodi u dva dijela, u prvoj posjeti se ugradi implantat, zaštiti pokrovnim vijkom i prekrije sluznicom. Nakon perioda vezivanja implantata s kosti (3 – 6 mjeseci) otvara se implantat, te se na implantat stavljaja vanjski dio, abutment, te se  uzimaju  otisci za izradu krunice na implantatu.  Ako je predhodno  rađena operacija podizanja dna sinusa  treba proći 6 – 9 mjeseci.

Postupak dobivanja zubi ima i brza rješenja. Ponekad je moguće neposredno nakon implantacije, u istom danu ili u slijedećih nekoliko danaizraditi privremeni protetski nadomjestak Uspješnost ugradnje implantata je vrlo visoka, oko 98% .

Nadogradnja ili abutment je dio implantata koji se nalazi  iznad razine kosti. Može biti od titana ili zirkona. Vijkom se pričvršćuje na implantat u kosti, a služi kao nosač  krunice, mosta, proteze…


Koja je razlika između implantata koji se pričvršćuju vijkom i onih koji se cementiraju?

Razlika između krunica ili mostova na implantatima koji se pričvršćuju vijkom i onih koji se cementiraju je u načinu pričvrsćivanja. Krunice ili mostovi na vijak je naknadno moguće skinuti i po potrebi reparirati i očistiti. Kod mostova i krunica koje cementiramo  nije moguće odvojiti ih od implantata.


Zašto je All-on-4®/All-on-6® metoda toliko popularana?

All-on-4®/All-on-6®  metoda koristi 4/6 implantata. Nakon ugradnje implantata, unutar 24 sata izrađuje se privremeni most. Trajni, fiksni most pacijent dobiva nakon 3-6 mjeseca od zahvata. Izvrsno je rješenje za pacijente koji zbog manjka kosti nisu kandidati za uobičajenu terapiju implantatima.
all-on-4
Komplikacije

Komplikacije nakon ugradnje implantata su moguće, ali  ako su pripreme pažljivo odrađene rijetko se događaju. Moguće je da kost nakon nekog vremena odbaci implantate, ukoliko  dođe do infekcije, u slučaju loše oralne higijene, preopterećenja implantata odnosno loše isplaniranog protetskog rješenja.


Oralna higijena je jako bitna.

Pacijent je odgovoran za dugoročan uspjeh terapije. Temeljita higijena je važna jer sprečava stvaranje plaka i kamenac koji dovodi do upale, povlačenja zubnog mesa i kosti u kojoj implantat stoji.
kontrola-implantata

Obavezne su redovite kontrole jednom ili dva puta godišnje.

Treba  kontrolirati implantat i kost, stanje gingive i higijenu, te svakih nekoliko godina rtg snimkom provjeriti stanje u čeljusti

Posjetite našu web stranicu. 

OCIJENI